Канарчета - мътене
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 1:39:07    Заглавие: Канарчета - мътене Отговорете с цитат

Здравейте, от скоро(2,3 месеца) имам две канарчета и както много други има много въпроси на които не бих могъл да си отговоря и точно за това реших да пиша.
И така, канарчетата бяха разделени до преди около месец. И след дълго "чакане" женското вчера(06.02.08г.) снесе първото си яйце. Тя е на около 10-11 месеца. Проблема идва от там че след като снесе яйцето не лежи в/у него, за да го топли. Давал съм им сварено айце и абълка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 1:39:07    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 4:16:19    Заглавие: Канарче - мътене Отговорете с цитат

alex4505 искам да ти кажа първо честито от мен !!!!!

За сега няма проблем , не всяка канарка започва да мъти яйцата след 1-то снесено, затова няма проблем сега. Добре е да отнемаш яйцата ,който снася тя . НО не с ръка !!!!!!!!!!!!!!
А с лъжица и ги поставяй в диво просо или памук на тъмноо . Отнемай яйцата след като канарката я няма в гнездото!
Така докато и последното е снесено по принцип снасят 5-6 когато са хранени добре, може и по малко 4-5 зависи но ти изчакай 5 дена все пак и на 6 рано сутринта ги върни с лъжицата обратно в гнездото яйцата .
Това се прави да имаш пилета в един ден и излюпени през деня да може майката да премахне черупките !!!
А да има и още нещо така ще могат да захранят пилетата на сутрента , защото пилето може да изкара извесно време докато се изхранва от желтъка на яйцето от което се е излюпело Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 15:58:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря.
Добре де, това с изваждането на яйцата води до следващия ми въпрос, който може би ще се стори глупав за някои, на топло ли трябва да ги държа тези яйца? Например в/у парното в керамичен съд или нещо такова с памук от горе и от долу? Или просто в някакъв съд на стаина температура?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 16:23:44    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 написа:
Благодаря.
Добре де, това с изваждането на яйцата води до следващия ми въпрос, който може би ще се стори глупав за някои, на топло ли трябва да ги държа тези яйца? Например в/у парното в керамичен съд или нещо такова с памук от горе и от долу? Или просто в някакъв съд на стаина температура?

В съд с памук, само отдолу на стайна темепература. Въпросът е да не предизвикваш инкубационен процес, а да го задържиш, до като майката започне да мъти. нали знаеш,че яйцата имат лошия навик да се развалят, ако ги сложишщ на парното, ще предизивкаш само ненужно развитие на зародишите.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 17:04:15    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 , здравей !!! Бубулина е напълно права , направи това за ,което тя ти казва !!!
Аз искам да разбера само, как върви снасянето на яйцата , И цветът им ? Ако можеш да сложиш снимка на гнездото ,ще ти кажа и ако има някой друг проблем около него да можеш да го отстраниш на време . Да не допускаш кой грешки Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 21:28:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм.. нещо не мога да кача снимките - "В момента функцията не работи". Да кажа само с две думи. Първото яйце, което бе снесено го изкарах с ръце... Току-що се снесе и второто яйце. Него го изкарах с лъжичка и сложих в гнездото старото(първото) яйце.

Това е първото снесено яйце.
А това:   второто.


Последната промяна е направена от alex4505 на 07 Февруари 2008, 22:58:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 22:15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 написа:
Хм.. нещо не мога да кача снимките - "В момента функцията не работи". Да кажа само с две думи. Първото яйце, което бе снесено го изкарах с ръце... Току-що се снесе и второто яйце. Него го изкарах с лъжичка и сложих в гнездото старото(първото) яйце.

Админа е дал подбробни инструкции ТУКкак се качват снимки. Виж сега.....майката лежи върху яйцата по време на снасяне, т.е.инкубационния процес започва.Ти си върнал първото, така че тя ще лежи върху него.Така, пилетата няма да се излюпят равномерно.По принцип, се прави замяна с изкуствени яйца, защото като не намери яйца в гнездото, птицата може да спре да снася.Трябваше да си ги осигуриш предварително. В случая, може да рискуваш едно от яйцата, което да е непрекъснато в гнездото или да махнеш всичките и да се надяваш да не стане. Друго, незнам какво да те посъветвам.Последното яйце е със синя черупка, обикновено няма друго. Това за сега, нека ги снесе и ще продължим.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 0:09:20    Заглавие: няма Отговорете с цитат

ООООохххххх ами не искам да те плаша ,но гнездото е много зле!!!
Жалко ,че по - рано не се сетих да те помоля за снимка Sad Sad Sad незнам кой ти дал съвет за това гнездо но е ,много зле !!!
Но мисля ,че има още шанс за теб да пробваш за и направиш ти гнездото по - добро от това .
В това тя няма да може да топли яйцата трябва да е само едно Sad ако са 4 -5 нищо няма да стане те само ще се рапеляват ,когато тя ги върти и така само ще ги изтуди !!!
Съвет от мен намери сено от някъде да не те карам да купува сено за гризачи,което се предлага в зоомагазините .
и от него направи гнездо на канарката си . Сутринта около 8-9 ч. когато обикновено тя е снесла и се храни отнеми яйцето с гнездото яйцето го постави при другите . А сега как да направиш гнездото за канарката ,вземах сеното и се опитваш да направиш венец но без дупка в средата , и го поставяш в гнездотослед това с ел.лампа отчно в средата по посока на чесовниковата стрелка правиш въртеливи движения като леко оформяш гнездото . Намираш дамска превръзка може да гепаш някоя от приятелката и вадиш вътрешната част и я поставяш там където си правил движенията с лампата Smile и пак леко с лампата до оформяш ,само гледай лампата да е по малко мах 75 вата .
Е да малко мъх ще стане във вас но тя ще може да си пидготви гнездото за следващият ден да може да снесе в него .
аз да ти кажа миналата година не съм използвал фалшиви яйца и имах най - много канарчета нямах канарка да не легне на яйцата ,но тогава забелязах ,че някой немогат да си правят добри гнезда и яйцата итиваха и нямаше пилета Sad ,затова са тези мой съвети за теб !!! Ако не да си готов за следващите яйца, който ще снесат затова пробвай да се научиш да правиш добри гнезда много е важно според мен ,когато има повече яйца . А ми това е ако има нещо моля пита защото може да съм забравил нещо все пак да ти кажа !!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 1:22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov, идеята ти е интересна.Можеш ли да ни покажеш снимки на твоите гнезда?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 3:42:57    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжеление няма как да направя снимки в монента ,а и не съм взел още сено за гнездата по принцип ги събирам към края на март , и затова нямам нищо още!!!
Но е лесно само да е меко сеното да няма много големи и дебели клечки в него!!!!!!
По принцип аз вече не си играя ,а направо както е напластено от опаковката вземам сеното в снездовата основа след това малко от дамските превръзки слагам в центъпа и леко с лампата или дървено яйце, с което става много по добре правя малка ямака в центъра на ценото Smile .
И тук започва тя тоест канарката е не всяка е добра но повечето са супер !!!! За да няма много проблеми направете ямата по дълбока !!
Едно добре построено гнездо изглежда е добре оформена яма ,която ако поставим едно кокошо яйце да я запълва!!!
Това е !!!Ако направя снимки щи кача но все пак трябва и канарите да го довършат Smile Smile Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 12:14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес сложих всички яйца в  гнездото с лъжичка, но канарката не сяда да ги допли Sad
П.С. Смених гнездото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 12:42:05    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 написа:
Днес сложих всички яйца в  гнездото с лъжичка, но канарката не сяда да ги допли Sad
П.С. Смених гнездото.

Според постовете ти съдя, че тя е започнала да снася на 6-ти февруари, а днес е 9-ти, т.е. три дни? За мен, не е приключила със снасянето, има ли синьо яйце? По мое мнение, не е трябвало да сменяш сега гнездото, а преди да започне със снасянето. За нея новото е непознато, тя си е била оформила вече предишното. Това е моето мнение, но тъй като лично аз, не съм го правила /смяната/,може би някой от колегите ще даде по-точен съвет.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 18:02:32    Заглавие: Снасяне Отговорете с цитат

Искам да те по питам само канарката имаше ли време да си поправи новото гнездо преди да поставиш яйцата в него ?
Примен се случва да легне след 1 яйце или чак да изчака и последното Smile да снесе ,затова сега това не е проблем .
Но тя трябва да си е оформила малко гнездото. Е да аз съм поставял и напълно ново гнездо направено от мен и с помоща на друга канарка ,която е по добъра в изработването на гнезда Smile
и съм нямал проблем защото има някой канарки са много зле направо ме разбиват как всеки път си правят ужасни гнезда .
И колкото пъти оставя някоя канарка в такова гнездо нищо всеки път яйца около нея и накрая от 5-6 яйца нищо ,а следващият път неправя тази грешка да я оставям сама да прави гнездото в което ще люпи ,а само това в което ще снася Smile
Да много по добре е да направиш вечер това с новото гнездо макар ,че за яйцата е добре да се залагат сутрин но когато тя не е легнала все още да люпи яцата това няма значение затото тя тяка и така ще започне тогава когато е готова за това .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

канарейка
Нов
Нов


Години: 56
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:49:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с гнездата от сено ме изненада силно. В моите книги пише съвсем различни неща.
Дайте някоя снимка на такова гнездо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 21:38:32    Заглавие: Отговорете с цитат

С най - голямо удоволствие но сега няма как канарите ми още нямат и представа ,че пролетта идва Smile
а без тях няма как да направя снимки и да покажа но когато това се случи ще покажа !!!
САМО ДА Е С МЕКО СЕНО ТОВА ЗА ГРИЗАЧИ СТАВА НО НЯКОЙ ПЪТ Е УЖАСНО ТВЪРДО И ПО- ТРУДНО СИ ПРАВЯТ ГНЕЗДОТО,
А И ТО Е ПЛАНИНСКО И ТОЛКОВА ПРИЯТЕН АРОМАТ СЕ РАЗНАСЯ ОТ НЕГО ,ЧЕ НАПРАВО ИМА ЧУСТВОТО ,ЧЕ СЪМ НА ПОЛЕТО !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 10:41:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите цялата Банда.През практиката си съм правил гнезда от какволи не.Исушен горски мъх,меките семенници на блатната тръстика,леглин,съфетки,сено,необработен памук и много други.Наи добрата постеля за мен са накълцаните калчища.Копувам си от железарията няколко кадели калчища сядам над един легин и с ножицата ги кълцам на около 2 см.След тово много лесно се оформя гнездото в гнездовата основа с ръц или крушка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 0:02:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам само да питам за калчищата от тези за тръбители ?
ИЛИ от този където правят чували защото в моя край всеки различно казва !!!
Благодаря много за съвета аз не съм пробвал може и да пробвам да ти кажа
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 12:39:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече станаха два дни от както канарката не е лягала върху яйцата и не е снасяла друго. Общо снесените яйца са 4, като едното го манах(нали го бях пипал с ръце).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 14:06:53    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 написа:
Вече станаха два дни от както канарката не е лягала върху яйцата и не е снасяла друго. Общо снесените яйца са 4, като едното го манах(нали го бях пипал с ръце).

Няма значение, че си го пипал с ръце, , въпросът за ваденето с лъжица беше за да не го счупиш, яйцата на канарите са много крехки. Пак казвам, според мен е било грешка да и сменяш гнездото, когато е започнала да снася, но може и да греша. Два дена са дълъг период, особено ако яйцата вече са били затопляни и инкубационния период е започнал. Колегите, които са с повече опит, биха ти помогнали по-добре от мен, за това ще се въздържа от друго мнение.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 17:14:28    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Добри гнезда стават и от "морска трева", това е пълнежа на старите спални дюшеци
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети