Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:31:52    Заглавие: Отговорете с цитат

spinus написа:
Къде това?
Ами това се случва в град варна... Ако си от тук мога да те заведа и да ти покажа...
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:31:52    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:35:20    Заглавие: www Отговорете с цитат

spinus написа:
Отново към темата: Наистина ли дивите птици в Бълтария, и най-вече зърноядните-са обект на такъв масов лов и търговия? Аз лично не съм забелязал примерно в Бургас даде предлагат такива птици. Бях още във втори клас когато ми дадоха двойка скатии и от тогава се запалих по кафезната орнитология. Което после естествено премина в интерес към опръстеняването и подпомагането на орнитологическата централа в тази й дейност.

Здравей, и добре дошъл при нас! За съжаление вече няма опръстеняване на доброволни начела, МОСВ се погрижи да няма опръстенители към разните орнитологични централи и тази дейност позамря! Сега за да опръстеняваш птици ти трябва един чувал бумаги, и още толкова нерви! Това е горчивата истина! Поне в София е така, а иначе в Бургас опръстеняването е традиционно силно, най вече откъм обекти! Ще ми е интерсно да опишеш от сем.Чинкови, какви птици се срещат при вас?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:50:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами тя Орнитологичната централа е една, и е към БАН. Сега има и други организации, като БДЗП например, и те осъществяват такава дейност, но аз съм си традиционалист.
Видовете са както в цялата равнинна част на България. Тази година за пръв път видях и органел /диво канарче/. А иначе обичайните: щиглец, конопарче, зеленика, елшова скатия/през зимата/, двата вида чинки, овесарки и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 12:22:45    Заглавие: ууу Отговорете с цитат

Преди четри години видях в Ахтопол - червеночело диво канарче, доста странно, имайки в предвид ареала му на разпространение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 12:42:53    Заглавие: Отговорете с цитат

При нас органела е отчасти екзотика, за разлика от Пловдив например. При по дълги и студени зими  може да се видят и червенушки, а аз  лично съм наблюдавал и кръсточовка. В София, мисля че беше в Подуяне пазара, преди години съм виждал свободно да продават диви птици,вкл. и червенушки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 10:15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че коментара е излишен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 19:49:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди около 2 седмици (на 28-ми февруари ако не се лъжа) сестра ми се прибра с някаква птичка, каза ми че я намерила при съседния блок да се блъска в прозореца и я хванала. От там отишла в съседката и взела старата клетка на канарчето й и го донесе тук. Аз се разрових насам натам из нет-а и разбрах, че това е щиглец. Отидохме взехме му поилка, хранилка, клечки (пластмасови), храна. Там обяснихме какъв е случая и продавачката ни каза да изчакаме да не бързаме да го глезиме (в смисъл такъв да му слагаме пясък в клетката, другарче и така нататък) и да изчакаме 2-3 дни да видим дали ще оцелее, защото може да има кръвоизливи, където се е блъскало и така. Понеже пък около 3-ти март се почиваше 3 дни и ходихме на село и го оставихме самичко, нали сложихме му вода и храна и отпътувахме. Аз си мислех че няма да оцелее, но пък за щастие то взе че оцеля. Проблема е следния, че не мога да разбера дали е мъжко или женско, за да знам какво другарче да му взема. Как да разбера? А пък в един друг форум ми казаха, че е защитено от закона (следователно не би трябвало да го има по магазините). Аз не съм ходил да гледам и незнам още. Също така ми прави впечатление, че не пее, а казват че имали много хубави и мелодични песни. Има ли значение дали е мъжко или женско за да пее повече? Какво точно трябва да му давам да яде. В момента кара само на някаква храна за тропически птици на ф-ма "Скалар". Съдържа Лудо просо 40%, Просо 35%, Канарено семе 22.5%, Нигер 1% и Витамини и минерали 0.5%. Ако му взема другарче как ще се справя с размножителния период, който четох някъде, че е съвсем скоро. В смисъл такъв в изкуствено гнездо дали ще може да отгледа малките и т.н? Някви играчки трябва ли да му взимам? Чакам разяснения.
Ето и снимки:


http://store.picbg.net/pubpic/ED/F8/8aa0cef15bd7edf8.jpg


http://store.picbg.net/pubpic/9F/01/0746b8cab82c9f01.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 22:56:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля , че тук във Форума има хора който ще ти кажат какво точно да правиш но докато те се
включат аз искам да ти кажа ,че това е мъжки щиглец и може скоро да не пропее в клетката Sad
казва ли са ми хора ,че по някога минава 1 година Sad . А тази храна може да я изоставиш , давай слънчоглед , рапица и канарено семе Smile а ако го научиш да яде твърдо сварено яйце няма да имаш проблем и скоро може и да запее Smile успех от мен за сега а за другарче може и женско канарче да вземеш но ще им трябва доста по голяма клетка от тази Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 12:08:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тази кръстоска адски много ми хареса



Сега много се колебая женски щиглец или канарче да взимам. Щото пък формата на тялото на канарчетата е много по красива и изваяна, отколкото на щиглеца, които изглежда като врабче. Но пък от друга страна щиглеца е защитен вид и може да развъдя малки, които да пусна на свобода сред природата и по този начин да спомогна за размножаването на вида. Но дали ще могат да оцелеят сред пълната с опасности гора след като първите си дни са прекарлаи в клетката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 23:04:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако размножиш тази птичка/в което дълбоко се съмнявам/ и пуснеш малките навън ,ще разнообразиш единствено менюто на някоя котка. Иначе колегата ти е казал правилно за неиния вид и пол.макар че по  крилото се познава щиглеца наи добре  какъв е . Мисля че си прибързал с избора на клетката.Да не говорим за пласмасовите кацалки.Прочети някъде за оптималния размер и форма на клетка за шиглец.Но от сега те уверявам че нещото от което тя се нуждае наи много е свободата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 23:28:57    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Ако размножиш тази птичка/в което дълбоко се съмнявам/ и пуснеш малките навън ,ще разнообразиш единствено менюто на някоя котка. Иначе колегата ти е казал правилно за неиния вид и пол.макар че по  крилото се познава щиглеца наи добре  какъв е . Мисля че си прибързал с избора на клетката.Да не говорим за пласмасовите кацалки.Прочети някъде за оптималния размер и форма на клетка за шиглец.Но от сега те уверявам че нещото от което тя се нуждае наи много е свободата.


Подкрепям колегата! Птицата е диво уловена, не е отглеждана от малка и най-добре да я пуснеш на свобода. Ненужно я мъчиш, а и едва ли ще извадиш поколение. Което, най-глупаво да решиш да пускаш. Смъртта на хибридите ще е въпрос на време. Съгласна съм също, че клетката и кацалките са несъобразни в тоя случай. Пусни пилето, не го мъчи.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 7:58:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги аз от снимката виждам ,че е още рано да се пусне на свобода не е в добро състояние и
е въпрос както казвате някой котка да го хапне Sad макар ,че това е природата и !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 10:07:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускай пилето на свобода. Ако се е съвзело , а не е накокошинено /като надуто/ го пускай да лети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 10:08:36    Заглавие: Отговорете с цитат

joreto_88 написа:
Ето тази кръстоска адски много ми хареса



Сега много се колебая женски щиглец или канарче да взимам. Щото пък формата на тялото на канарчетата е много по красива и изваяна, отколкото на щиглеца, които изглежда като врабче. Но пък от друга страна щиглеца е защитен вид и може да развъдя малки, които да пусна на свобода сред природата и по този начин да спомогна за размножаването на вида. Но дали ще могат да оцелеят сред пълната с опасности гора след като първите си дни са прекарлаи в клетката.

Това не е кръстоска, а мутация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 11:07:58    Заглавие: ,,, Отговорете с цитат

Жоро, какво стана със щиглеца?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 11:19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо пък трябва да го пускам на свобода и да рискувам да свърши в устата на някоя котка. Мисля че пиленцето си е много добре, всеки ден го пускам да лети из стаята, както и в момента съм направил. Даже одеве се опитваше и да пее. А клетката не съм я избирал аз. Не сте прочели хубаво първия ми пост. Това е старата клетка на канарчето на съседката ми. Тези кацалки мисля да ги разкарам и да му сложа естествени (клончета от някое дърво). Друга клетка при всички положения ще се вземе.

todpetrov написа:
Колеги аз от снимката виждам ,че е още рано да се пусне на свобода не е в добро състояние и
е въпрос както казвате някой котка да го хапне Sad макар ,че това е природата и !


Тази снимка е от 2-рия ден (29 февруари).


Последната промяна е направена от joreto_88 на 17 Март 2008, 11:28:17; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 11:24:41    Заглавие: Отговорете с цитат

joreto_88 написа:
Защо пък трябва да го пускам на свобода и да рискувам да свърши в устата на някоя котка. Мисля че пиленцето си е много добре, всеки ден го пускам да лети из стаята, както и в момента съм направил. Даже одеве се опитваше и да пее. А клетката не съм я избирал аз. Не сте прочели хубаво първия ми пост. Това е старата клетка на канарчето на съседката ми. Тези кацалки мисля да ги разкарам и да му сложа естествени (клончета от някое дърво). Друга клетка при всички положения ще се вземе.
Joreto щиглеца е защитен от закона вид разбирасе много малко хора могат да ти попречат да го гледаш в домашни условия.. Ако искаш птицата да е добре по-добре я пусни..... Вземи си канарчета или папагал.... А след някоя и друга година, след като започнат да се развъждат щиглеци и в България ще можеш да си закупиш и такива птици...
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 11:28:46    Заглавие: Отговорете с цитат

При положение, че птичката се е блъскала в прозорец е възможно да е избягала домашна и при това положение със сигурност няма да и е добре на вън...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 11:36:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и една снимка от преди малко

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 12:58:13    Заглавие: 111 Отговорете с цитат

Смени му храната на първо време, вземи някаква за канари, не за екзотични птици, и  задължително суров слънчоглед,  който трябва да  размачкаш  със стъклена бутилка  за да му се начупи обвивката. Храната на първо време  постави на земята,  докато свикне,  и престани да го пускаш да лети свободно засега, така само го травмираш  допълнително! Осигури му спокойствие, докато свикне!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 7 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети