Червеночел какарики
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 19:00:08    Заглавие: Отговорете с цитат

И хората по някога вика ме и това не е добре за околните но го правим но много от тях ни прощават ,защото преди всичко ни харесват , обичат или просто уважават Smile , така е и с животните може да викат през по - голямата част от деня ,но когато запеят ,е друго вече Smile. Или само да ги гледаш как си играят в клетката едно с друго , също е много приятно
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 19:00:08    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 19:22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:

А какво стана с другото папагалче? Върна го в магазина?


Да, върнах го, такава ни беше уговорката. Ако не се оправи крилото да го върна. Даже и той не го бил забелязал че не е наред с крилото или ако мине номера.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 22:33:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Те не пищтът а блеят като коза и затова чехите им казват козачка или козак.Инече са перфектни папагали много общителни и любопитни. Като родители са всеоддайни могат да хранят и папагали с приблизителен до техния размер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Давид и вие споменавате Чехите и започвам да си мисля ,че там наистена имат много добри птици . За канари бях чувал само ,че са имали преди време много добри харцери на световно равнище Smile .
Незнам но ако един ден имам този шанс ще посетя някоя изложба там Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:31:55    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Те не пищтът а блеят като коза и затова чехите им казват козачка или козак.Инече са перфектни папагали много общителни и любопитни. Като родители са всеоддайни могат да хранят и папагали с приблизителен до техния размер


Аз имах впредвид за корелите че пищят, не за какарикито. На сегашното, което го смених, когато взимах другия то пропя там и му чух гласа, но тук е вече 2-ри ден и не е гъкнало.
Като каза родители се сетих: как мога да позная пола? По какво се различават?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:55:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Половия деформизъмпри тях не е силно изразен.Мъжкия е по-едър с по-груба глава съответно женската по-дребна с по-нежна глава.Независимо от това има и изключения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 0:01:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е първото папагалче:



а това второто:



По снимката която си постал си правя извод, че 1-вото е мъжко, а 2-рото женско. В магазина ми казаха, че са 2 мъжкара. За 2-рото ми казаха че е по-малко. И двете нямат годинка. Но пък от снимките в гугъл виждам, че женската е с по-светло оперение. А тези мойте 2-те са с почти еднакво оперение.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 8:49:15    Заглавие: Отговорете с цитат

При какарикито цветът на перата не  определя  пола.По снимките които си качил мисля че горното е мъжко а долното женско
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 21:53:34    Заглавие: Отговорете с цитат

В магазина ми казаха, че 2-рото е по-малко от 1-вото и затова е по-дребно. Щяло още да расте. И двете са на под годинка и били мъжки. Тогава, когато направих снимката му бяха първите часове откакто е при мен и стоеше свито и кротичко в единия край на клетката, както се вижда и от снимката. Сега малко по малко почна да се отпуска и червеничкото по главата му стои наперено, не като на снимката прибрано и изгладено. Сутрин като стана му сменявам водата и му изчиствам тавичката, закусвам, оправям се и излизам на работа. 2-ри ден наще ми казват (те излизат малко по-късно от мен) че пеело, но го чуват от другата стая, когато влезнат спирало. Аз за съжаление още не съм го чул, но ще видим в неделя, тогава не съм на работа и ще съм си вкъщи. Слагах му ябълка, не я погледна. Вчера му сложих листенце от глухарче, сутринта като станах беше оставил само дръжчицата, а след като го сложих в продължение на половин час някъде не я погледна. Може би го е страх от мене. В момента разстоянието м/у двама ни е около 1 метър. Слиза си до хранилките, хапва си в мое присъствие, но ябълката и листенцето не ги погледна докато бях при него. Ябълката даже и не я беше опитал. Много ми е мерак да ми яде от ръката, но ще има да почакам.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 22:41:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Какарикито става полово зряло на 5-6 месец.А това че са на година време ме води на мисълта че второто е женска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 1:07:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тук ме разбих те с това ,че на 5-6 месеца са полово зрели , то мой няма други толкова скорозрелни Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 20:08:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбит неразбит това е истината
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 8:49:35    Заглавие: Отговорете с цитат

DAVID Колко пилета сте вадил от една двойка какарикита за един сезон ? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

какарикито
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 18:33:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Едното ми какарики умря преди една година от слънце , внимавайте да не ги оставяте повече от един час на пряка слънчева светлина!!
Доколкото за какарикито ти жалко ,че е станало така ,но може би отначало е трябвало да го заведеш на ветеринарен лекар!!
Новото можеш до го храниш със семки тиквени и слънчогледови, ябълки ,корички от хляб и белите семки незнам как точно им се казва. Не му сменяй храната по 2 пъти на ден !
Само по-веднъж, и не му я махай -той си знае когато му се яде отива!!
Не му я махай ,защото ако пропуснеш да му я дадеш може да му стане нещо!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

какарикито
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 18:37:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти кажа,че няма лесно да го опитомиш!!
Ако това ти е първия папагал трябва да знаещ ,че трябва да имаш огромно търпение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 19:43:15    Заглавие: Отговорете с цитат

какарикито написа:
Едното ми какарики умря преди една година от слънце , внимавайте да не ги оставяте повече от един час на пряка слънчева светлина!!
Доколкото за какарикито ти жалко ,че е станало така ,но може би отначало е трябвало да го заведеш на ветеринарен лекар!!
Новото можеш до го храниш със семки тиквени и слънчогледови, ябълки ,корички от хляб и белите семки незнам как точно им се казва. Не му сменяй храната по 2 пъти на ден !
Само по-веднъж, и не му я махай -той си знае когато му се яде отива!!
Не му я махай ,защото ако пропуснеш да му я дадеш може да му стане нещо!!


Нещо не си ме разбрала правилно. Или не си изчела всичките постове. 1-вото какарики го взех в събота с провиснало крило, във вторник го заведох на ветеринар и след ветеринаря същия ден отидох в магазина и го смених с другото какарики. Храната не му я сменям по два пъти, нито му я махам. Просто четох в едно от електронните списания че някои папагали се хранят така и попитах за моя. Сипвам му в хранилката и като понамалее я допълвам. Водата я сменям всеки ден, както и клетката се чисти всеки ден. А относно това за слънцето, ще го имам в предвид . Имаш една точка от мен.

Искам и друго да попитам: Сложил съм му една гривна в клетката да си играе с нея мисля че е сребърна. Днес е 3-ти или 4-ти ден откакто съм я сложил. Първоначално се страхуваше от нея, но сега го гледам че много хубавичко я е налапал и си играе с нея. Може ли да му навреди нещо?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 3:12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да му навреди ако част от нея се откъсне и попадне в стомаха му !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 18:15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи да не се притеснявам. Тя е с едра плетка и 1-во неможе да я скъса, 2-ро и да я скъса ще е прекалено голямо парчето за да го погълне. М/у другото четох за някакви кълнове, които се правят от зърнената храна, но не разбрах как точно да ги направя. Дупчи се някакъв съд и се плакне всеки ден, за да не плесенясва. Ама как да различавам семената от зърнения микс, кои семена да сложа. Пръст, тор, вода и от сорта какво се слага. Обяснете ми по напростичко процедурата
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 21:43:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти статия: Покълнали семена
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 23:11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама пръст слага ли се или както са набъбнали просто ги слагам в кутийката, плакна 2-3 пъти дневно и чакам?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети