Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 21:33:05    Заглавие: Отговорете с цитат

    Не казвам, че държа да е точно нашия подвид. Най-голямата причина, по-принцип, да държа на тях е, че са ми слабост и песента им е доста по жива. Прослушвал съм записи от интернет на европеския подвид и песента им е много по-бедна. Това е едната причина. Другата е, че имам три щиглеца от паднало гнездо, които съм хранил на спринцовка през 2 часа в продължение на месец-месец и половина, защото знаете, че без личен пример на родителя прояждат много трудно семе (а не исках да научат езика на канарчетата и затова не съм ги слагал при тях). Никой не може да ме убеди, че трябва да ги пусна на свобода, защото ще ги осъдя на сигурна смърт. Но по законите на държавата, в която живеем и в която всичко се срива и масово се краде, аз излизам нарушител и подлежа на глоби и конфискация, а като ми ги конфискуват каде ще идат-пак при някой или на вън за радост на всички хищници, ако преди това не умрат от глад. Моите птици дори нямат чистия език, на който си говорят щиглеците. Песента са  я учили от записи на компютъра в продължение на месеци. Е, кажете ми с риск пак да разпаля спора кой е правия - Аз или Държавата.

Според мен, ако щиглеците са опръстенени със затворени пръстени, те би трябвало да са легални, защото на всички е ясно на каква възраст се опръстеняват.

Извинявам се, ако съм  ядосал някого, а към fridolina - ще се свържа с теб, за да видим има ли начини за внос. Както казах имам желание и за други подвидове и то много.
Още веднъж подчертавам, че не съм искал да разпалвам спора отново, но просто това е една доста болна тема за мен и поради тази причина досега не исках да участвам в нея.
Ако трябва повече аз няма да взимам участие в нея.

А към всички участници в форума имам следния призив:

Хора на търсете и не купувайте уловени диви птици, така подпомагаме бракониерите и ги подтикваме да продължават с  улова им.Взимайте само опръстенени птици(съмнявам се на този етап да намерите)Това според мен е правилният начин да ги защитим.
_________________
Пернати.ком
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 21:33:05    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 0:10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

На два часа със спринцовка..... ти направо си минал метър.На моите славеи поради ускорения метаболизъм се налагаше на 10 минути да тъпча с насекоми гладните им гърла.Не се засягаи колега знам какво е да отхраниш''на ръка''една малка птичка и те поздравявам за това ,че си се правил.А  специално кои подвид е наи добре да се внесе.мисля ,че тук вече почнахме малко да фантазираме.Рибата още в морето а ние тиганя гласим вече. Не е важно това а е важно, че наи сетне се заговори за този важен въпрос.Важното е ,че в България има хора които се интерисуват от това как да узаконим отглеждането на диви птици.И на ред с канарчета и папагали те също да могат да вземат участие в конкурси и изложби.А дали те ще се внесът или ще бъде наша собствена популация това вече е на заден план.Нашите птици са не по малко красиво оцветени от техните екзотични събратя.А песента на славея и пойния дрозд е призната по цял свят за най добра от всички хвъркати въобще.Така,че важното е тук още веднъж ще подчертая е това ,че заговорихме за тези неща.И въпреки забраната много хора се увличат по тяхното отглеждане.Всеки сам решава каква птица да отгежда в къщи но ако тя е от местните видове нека е закупена законно.Знам и съм обеден ,че това ще е много трудно но какво друго ми остава освен да помечтая как си водя славея на конкурс за певчески породи и тои испълнява 24 строфи ,20 от които аз съм го научил да пее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 0:30:12    Заглавие: .... Отговорете с цитат

И черноглавото коприварче колега, и то е добро милото!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 0:55:35    Заглавие: Re: .... Отговорете с цитат

Serinus написа:
И черноглавото коприварче колега, и то е добро милото!
Ако отбележим,че цяла зима се храни само с плодове и ,че живее в клетка до 15 години/рекорда е 22/ а като прибавим и чудесната му флеитова песен и става така ,че то е чудесен домашен любимец.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 8:41:33    Заглавие: Отговорете с цитат


Аз само с това ще взема отношение по въпроса .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 23:39:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес видях два щъркелаThe summer time beginning ребята



Мод:Хайде да продължим с пойните птици.Ако искате да обсъждаме кой, какво , къде видял има други теми (или създайте нови такива). Ще е по-лесно за търсене.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 0:32:56    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Днес видях два щъркелаThe summer time beginning ребята

Стига бе, толкова рано! Къде???
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 11:41:26    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
nightingale написа:
Днес видях два щъркелаThe summer time beginning ребята

Стига бе, толкова рано! Къде???

В зоопарка! Майтап де!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 13:05:17    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale имам един въпрос ! Прочетох , че имаш ръчно изхранени славей , а пилета вадени у дома имаш ли ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 22:06:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Щъркелите ги видях на едни ливади близо до гр. Левски.не бяха от ония от зоопарка. Бяха от черните.те идват по рано и си отиват по късно.И само да съм чул коментари от рода на '' а ве то тва някви чапли са били'' защото бяха на 10-тина метра от мен.А по повод славеите не нямал съм пълен успех с размножаването.когато женската снесе мъжкият става мн. агресивен към нея и постоянно и досажда докато тя не остави яйцата.Явно трябва да са наистина в мн. голяма волиера.Моята е 4-2-2. и все пак явно е малка.преди години стана така ,че случаино се сдобих с 3 малки/слепи/славеичета две от които гледам и в момента.Абсолютно питомни са и нямат страх от нищо.Само дето с песента не можахме да се справим много.Чак на втората година пооправиха ''жаргона''.Ина4е имитират доста птици които съм им пускал на записи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 3:09:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз мисля ,че веднага след снасянето трябва да го отделиш в друга клетка , а относно мястото
което имаш за волиери лично ти завиждам но приятелски Smile и се възхиштавам ,че можеш да им доставиш това место
Smile , а слуъчайно да познаваш хора който да са вадели славей ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 10:46:58    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Ами аз мисля ,че веднага след снасянето трябва да го отделиш в друга клетка , а относно мястото
което имаш за волиери лично ти завиждам но приятелски Smile и се възхиштавам ,че можеш да им доставиш това место
Smile , а слуъчайно да познаваш хора който да са вадели славей ?
  Женската сама не може да изгледа потомството си.то не е както при канарчетата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 10:47:48    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Днес разглеждах един американски сайт, и там открих, че  в  Щтатите  търговията с  диви птици е  законна и  върви с пълна сила.  Например  чифт  щиглеци-  цена  между 100-120$,  в зависимост от подвида, което е съвсем поносимо! И изобщо американците са луднали на тема щиглеци! Даже си имат цяла индустрия за храненето на диви птици в неволя! Невероятно разнообразие от храни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 11:37:56    Заглавие: Re: ... Отговорете с цитат

Serinus написа:
Днес разглеждах един американски сайт, и там открих, че  в  Щтатите  търговията с  диви птици е  законна и  върви с пълна сила.  Например  чифт  щиглеци-  цена  между 100-120$,  в зависимост от подвида, което е съвсем поносимо! И изобщо американците са луднали на тема щиглеци! Даже си имат цяла индустрия за храненето на диви птици в неволя! Невероятно разнообразие от храни!
може ли адреса ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 12:16:39    Заглавие: ... Отговорете с цитат

www.singing-wings-aviary.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 19:39:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да цените са добри но с пътните разходи пак стават много и не се знае дали ще отцелеят Sad
затова най - добре да ги търсим в Европа Smile ! Но може и да греша Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2008, 12:14:42    Заглавие: ,,, Отговорете с цитат

А ето и нещо www.wbfi.org - за храната на диви птици, гледани в неволя. Надявам се да ви е полезно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 10:32:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново към темата: Наистина ли дивите птици в Бълтария, и най-вече зърноядните-са обект на такъв масов лов и търговия? Аз лично не съм забелязал примерно в Бургас даде предлагат такива птици. Бях още във втори клас когато ми дадоха двойка скатии и от тогава се запалих по кафезната орнитология. Което после естествено премина в интерес към опръстеняването и подпомагането на орнитологическата централа в тази й дейност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:07:56    Заглавие: Отговорете с цитат

spinus написа:
Отново към темата: Наистина ли дивите птици в Бълтария, и най-вече зърноядните-са обект на такъв масов лов и търговия? Аз лично не съм забелязал примерно в Бургас даде предлагат такива птици. Бях още във втори клас когато ми дадоха двойка скатии и от тогава се запалих по кафезната орнитология. Което после естествено премина в интерес към опръстеняването и подпомагането на орнитологическата централа в тази й дейност.

Ами за жалост е така... До нас всеки понеделник и петък продават по 20-30 щиглеца.. @-3 скатии и няколко зеленики.... Но се е случвало и да хванат по 10-15 конопарчета....
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 11:24:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 6 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети