Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 21:32:01    Заглавие: Отговорете с цитат

joreto_88 написа:
Ето и една снимка от преди малко



Много сладко птиче! Хубаво си направил, че си го прибрал според мен! Само ми направи впечатление, че имаш на снимката и дифенбахия, и филодендрон, а пък тук прочетох, че са отровни за птиците....
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 21:32:01    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 21:51:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе човека е решил дива птица да гледа, ти от растенията се опасяваш..... Пускал го да лети....и после го прибира, та да му изхвръкне сърцето. Няква пък генийка говори за домашен щиглец.....явно незапозната, че дивака си остава дивак....бе мъчи пилето, като искаш.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 22:50:19    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
Бе човека е решил дива птица да гледа, ти от растенията се опасяваш..... Пускал го да лети....и после го прибира, та да му изхвръкне сърцето. Няква пък генийка говори за домашен щиглец.....явно незапозната, че дивака си остава дивак....бе мъчи пилето, като искаш.
Подкрепям бубулина.... И аз исках да кажа нещо подобно с по-горният си пост... Но се тълкува по различни начини от хората..
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 1:43:59    Заглавие: Отговорете с цитат

АЗ съм един не грамотен човек но преди всичко не бих се изразил по този начен "Бе човека е решил дива птица да гледа, ти от растенията се опасяваш..... Пускал го да лети....и после го прибира, та да му изхвръкне сърцето. Няква пък генийка говори за домашен щиглец.....явно незапозната, че дивака си остава дивак....бе мъчи пилето, като искаш. " макар ,че много години съм бил на село ! Като се има предвид ,че на всички нас ни е ясно ,че птичето ще загини на свобода на този етап от живота си !!! И мисля не е добре да се използва любимият ми BG речник , където са събрани тези китнни изрази от сорта ''БЕ 'Поздрави на всички от мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 12:42:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност идеята ми, че МОЖЕ /а не Е/ птичето да е домашно отгледано идва от ФАКТА, че има много хора, които гледат забранени птички. Аз лично не си представям дива птичка да дойде да ми се блъска в прозореца, макар че всичко е възможно на този свят. Подкрепям мнението, че дори и да е диво по-добре затворено и да оцелее, отколкото да умре на свобода...все пак да се грижиш да оздравее, не е като да е под  робство!
П.С. Няма нужда от толкова злоба!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 13:06:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Всъщност идеята ми, че МОЖЕ /а не Е/ птичето да е домашно отгледано идва от ФАКТА, че има много хора, които гледат забранени птички. Аз лично не си представям дива птичка да дойде да ми се блъска в прозореца, макар че всичко е възможно на този свят. Подкрепям мнението, че дори и да е диво по-добре затворено и да оцелее, отколкото да умре на свобода...все пак да се грижиш да оздравее, не е като да е под  робство!
П.С. Няма нужда от толкова злоба!


Ами вярвай ми. Много често птиците се блъскат във стъкла... Те просто не ги виждат... А за това къде на птицата ще и е по-добре можем да поспорим... Разбирам да я беше намерил човек като Serinus или nigthingale защото те знаята как се гледат тези птици... И биха и осигурили всичко нужно... Но защо да умира в ръцете на незнаещ.....?
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 13:32:45    Заглавие: Отговорете с цитат

На снимката не ми прилича на умиращо птиче. Като дете съм се грижила за ранено птиче - оздравя и излетя само! Нямах наръчници как да го правя...може би просто е било детска интуиция... Вярвам, че ако има желание /а явно има/ ще се справи! Никой не се е родил научен...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 13:53:41    Заглавие: , Отговорете с цитат

Тошко е прав, птицата не е в добра кондиция и пускането и в момента е равносилно на гибел! Не поощрявам оставането му в клетка още повече в ръцете на човек, който досега не се е занимавал с това. Просто съм дал елементарни препоръки в смисъл да укрепне щиглеца, преди да бъде пуснат на свобода. Отделно от всичко щиглеците в момента се намират в предразмножителен сезон и оцеляването му на затворено е минимално възможно! Но не трябва и да се пуска в това състояние, може би след два-три дена, ще е добре. Съдейки по мълчанието но Жоро, явно нещата не са на добре и птицата е мъртва вече.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 13:58:47    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
Бе човека е решил дива птица да гледа, ти от растенията се опасяваш..... Пускал го да лети....и после го прибира, та да му изхвръкне сърцето. Няква пък генийка говори за домашен щиглец.....явно незапозната, че дивака си остава дивак....бе мъчи пилето, като искаш.


Една малка поправка: Не го прибирам аз насила то само си се прибира. От както го пускам е много по весело и игриво. Това че си решил/а да се заяждаш е друга тема.

P.S. А относно растенията, до сега не съм го виждал да кълве от тях. Но ще ги преместя за всеки случай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:01:40    Заглавие: Отговорете с цитат

А как гледа на теб? Страх ли го е много или започва малко да свиква? Това, че се прибира само в клетката е добър знак.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:02:16    Заглавие: 111 Отговорете с цитат

Жоро, направи ли това, което ти написах?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:03:54    Заглавие: Re: , Отговорете с цитат

Serinus написа:
Съдейки по мълчанието но Жоро, явно нещата не са на добре и птицата е мъртва вече.....


Жоро беше нощтна смяна на работа и сега си пуска компютъра. Птицата е жива все още.

Извинете ме за държанието ми, но се ядосах от някои коментари на някои хора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:06:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
А как гледа на теб? Страх ли го е много или започва малко да свиква? Това, че се прибира само в клетката е добър знак.


Еми все още го е страх, но не както първите дни. Преди и при най малкото ми движение на разстояние 2-3 метра от него ставаше неспокойно, а сега само когато се приближа на изключително малко разстояние (половин метър) и най-вече като посегна с ръка. И за това избягвам да си показвам много много ръката за да не го стресирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:12:14    Заглавие: Re: 111 Отговорете с цитат

Serinus написа:
Жоро, направи ли това, което ти написах?


Не, защото си почивах (бях нощтна смяна както споменах по-горе) и не съм излизал вчера. След малко ще излизам по работа и ще му купя друга храна, някоя от тези които си ми посочил (може и от всички по малко да видя кое ще му хареса най-много). Събота или неделя като имам повече време ще отскоча до един магазин за птици, където има всичко за птиците, и ще му взема по-голяма клетка. Може и другарче да му намеря там, но се съмнявам в законен магазин да има щиглеци, които са защитени от закона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 14:12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Това определено си е напредък. Стискам ти палци всичко да продължава добре!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 16:28:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам , че доста се вълнува ме от съдбата на щиглеца колеги Smile и така трабва да е Smile , аз искам само да пожелая успех на ЖОРО Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 17:21:45    Заглавие: 111 Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Гледам , че доста се вълнува ме от съдбата на щиглеца колеги Smile и така трабва да е Smile , аз искам само да пожелая успех на ЖОРО Smile

Така е Тоше, някой друг да гледа щиглец?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 21:57:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз гледам щиглец. Отгледан от пиленце в кафез. Птицата е изключително красива и жизенена...но е ДИВАК. Не  е КАНАРЧЕ, нито папагал. Противно мненията на някои хора, че се заяждам, аз просто искренно се възмущавам от мисълта, че може да се гледа такъв прекрасен екземпляр в клетка. Моят започва да се щура из клетката, само като се доближа да му сложа храна....а този, раненият, се прибира сам...стига бе! СТИГА БЕ! Гледам 5 папагала, 2 канара и щиглец.....е никой от тях, в диво състояние не би го правил, залагам си главата. Това е причината за острите ми думи....ЧОВЕКЪТ е алчно същество, не му стига това, което природата е дала, иска още....Иска да улови всичко. Разбирам кафезната орнитология, дори приемам ползата от нея....но да държиш дивак, отраснал в природата, защитен от закона в клетка....против принципите ми е.

btw бих пуснала моя на мига....ако знам, че ще оцелее, но той е отгледан в кафез и не би могъл. Това което мога да направя за него, е да му осигуря максималния жизнен стандарт.


Тошко, мерси за урока.Ще си го запиша. Ако има и други, дай на ЛС.Никъде не съм казала, че птицата трябва да се пуска ранена....а КОГАТО СЕ ВЪЗСТАНОВИ!БЕ.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 3:04:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги. направо ми късате сърцето. не знам да плача ли или да се смея.Има нещо вярно  обаче . и това е че онази снимка беше на мутация изабел а не е хибрид.Успех на всички и дано щиглеца уцелее де щото мисля ,че това е наи важното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 14:56:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
При положение, че птичката се е блъскала в прозорец е възможно да е избягала домашна и при това положение със сигурност няма да и е добре на вън...


bubulina написа:
....а този, раненият, се прибира сам...стига бе! СТИГА БЕ!


Видеоклип ли трябва да направя за да се убедиш? Защо да е невъзможно. Ти ако си на нейно място и знаеш че там има храна и вода няма ли да се върнеш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 8 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети