Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Руси.Атанасов написа:
Разликата е в песента! Няма други белези.. Или поне не са лесно забележими Wink .

Това тест ли е?
да
да
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:10:40    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Да че е тест или да че това са разликите Smile ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
nightingale написа:
Руси.Атанасов написа:
Разликата е в песента! Няма други белези.. Или поне не са лесно забележими Wink .

Това тест ли е?
да
да
Ако исключим петната по гърдите на единия и малките разлики в размера и оттенъка на гърба да имат и разлиока в песента
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Държал ли си в клетка някои от тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Пипи ми на лични!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси.Атанасов написа:
Пипи ми на лични!
ок.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:28:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси.Атанасов написа:
Пипи ми на лични!
писах ти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:40:35    Заглавие: Re: Хибриди Отговорете с цитат

Serinus написа:
Волиерата за развъждане  на диви птици  трябва да  минимум  100/60/40,  и задължително на закрито!  Всичко  останало  е  желание  и  късмет!


А има ли значение например дали ще си вземеш зеленика или щиглец, излюпени от майка канарка, защото съм чела, че тези птички имат по-скоро поведението на канари, отколкото на собствения си вид. В крайна сметка причината да се интересувам от диви птици е именно за да са нещо по-различно от обикновени домашни канари, не казвам че има нещо лошо в тях разбира се, дано не обидя някого!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:47:04    Заглавие: Re: Хибриди Отговорете с цитат

Perta написа:
Serinus написа:
Волиерата за развъждане  на диви птици  трябва да  минимум  100/60/40,  и задължително на закрито!  Всичко  останало  е  желание  и  късмет!


А има ли значение например дали ще си вземеш зеленика или щиглец, излюпени от майка канарка, защото съм чела, че тези птички имат по-скоро поведението на канари, отколкото на собствения си вид. В крайна сметка причината да се интересувам от диви птици е именно за да са нещо по-различно от обикновени домашни канари, не казвам че има нещо лошо в тях разбира се, дано не обидя някого!
Когато са излюпени от канарка те винаги ще ч въсприемат за птица от техния вид и така по лесно /ако желаеш/ ще могат да се кръстосат с канарче.А и ще включат в репертоара си и фрагменти от канарената песен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 21:32:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добре !!!!
Тази тема ме вълнува много и искам да разбера повече за дивите птици отгледани в домашни условия и тяхното размножаване !!!
Чакам развитие по темата и много интересни сведения по тези въпроси!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 21:39:33    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Много добре !!!!
Тази тема ме вълнува много и искам да разбера повече за дивите птици отгледани в домашни условия и тяхното размножаване !!!
Чакам развитие по темата и много интересни сведения по тези въпроси!!!
Питай какво те инерисува по конкретно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 23:14:33    Заглавие: За начало Отговорете с цитат

Искам да разбера от домашно развъдените диви птици може да се зползва женската за крътоска или по -точно получаването на хибрид ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 23:32:38    Заглавие: Re: За начало Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Искам да разбера от домашно развъдените диви птици може да се зползва женската за крътоска или по -точно получаването на хибрид ?
Наи -лесна е кръстоската между канарче и органел/диво канарче или по точно европеиския под вид на дивото канарче ''serinus serinus''.За жалост обаче полученото поколение не се отличава с добри вокални възможности.Наи добре е да опитате с конопарче.Истински красиви кръстоски се получават от конопарче и женско мозаично канарче/червена мозаика/. Но тя е малко по трудна поради това че конопарчето не свиква лесно с клетката , наи добре е това да стане във волиера.Много е важно дивата птица да е млада и да не е образувала брачна двоика с екземпляр от собствения си вид.Иначе резултата е почти винаги - 0    А забравих да отбележа че получените хибриди са истински  музикални виртуози и се отличават с феноменална музикална памет.Моите се научиха да пяет песента на горска чучолига /от запис/ едно към едно.    P.S.  Никога не се захващаите с това преди да сте изучили добре биологията  и изискванията на отглеждане в плен на  дивата птица .В противен случай от любопитен орнитолог ще се превърнете в нещо друго.Желая успех на всеки който иска да има късче от природата не само в клетката си но и в СЪРЦЕТО СИ. Ще отговоря на всеки въпрос свързан с пойните птици.

Последната промяна е направена от nightingale на 10 Февруари 2008, 1:51:43; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 0:01:35    Заглавие: nightingale Отговорете с цитат

nightingale искам да знам дали сте вадели от дива женска птица с мъжки канар тази комбинация ме вълнува много
аз нямам нужда да ги уча на нещо не искам да ми бъркат канарите все пак са малиноа Smile
и за мен тяхната песен е добра !!!!
Аз искам в друго помищение да пробвам диви женски птици с канари но искам птиците да са вадени в домашни условия да са по кротки Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 0:29:47    Заглавие: Re: nightingale Отговорете с цитат

todpetrov написа:
nightingale искам да знам дали сте вадели от дива женска птица с мъжки канар тази комбинация ме вълнува много
аз нямам нужда да ги уча на нещо не искам да ми бъркат канарите все пак са малиноа Smile
и за мен тяхната песен е добра !!!!
Аз искам в друго помищение да пробвам диви женски птици с канари но искам птиците да са вадени в домашни условия да са по кротки Smile
Ами нали знаеш,че с женска дива птица и мъжки канар почти е задължително дивата птица да е отхранена от канарка за да може да я въсприеме като себеподобна. има много случаи на такива кръстоски наи -вече с мозамбикското канарче това се получава.Аз лично нямам опит в такива кръстоски.

Последната промяна е направена от nightingale на 10 Февруари 2008, 0:33:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 0:31:58    Заглавие: Re: За начало Отговорете с цитат

nightingale написа:
.За жалост обаче полученото поколение не се отличава с добри вокални възможности.Наи добре е да опитате с конопарче.

Изключително интересно ми е.Поздравления , както за това,че си успял в хибридизацията, така и че споделяш тук.Бих те помолила да качиш снимки и ако може запис на песните на птиците ти?Какви други кръстоски си правил, има ли нещо специфично при тях?  Извинявай за множеството въпроси, но наистина ми е много интересно!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 10 Февруари 2008, 1:31:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 0:39:07    Заглавие: Re: За начало Отговорете с цитат

Не знам как става качването на фаил тук.Ако някои каже  как, ще кача.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 1:43:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко исках да пробвам с женска дива птица и канар но май - няма да стане от прочетеното до тук ,дано да има някой който е успявал в това наченание !?
SERINUS искам и вие да кажете дали сте вадели от женска дива птица било то щиглец или зеленика хибриди ?
И все пак с женските от тези диви птици ,какво правите само да хранят ли ги ползвате Smile ?
Ако може да помогне и друг нямам нищо против за това !!!
Благодаря ви много , и Поздрави !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 2:07:02    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Жалко исках да пробвам с женска дива птица и канар но май - няма да стане от прочетеното до тук ,дано да има някой който е успявал в това наченание !?
SERINUS искам и вие да кажете дали сте вадели от женска дива птица било то щиглец или зеленика хибриди ?
И все пак с женските от тези диви птици ,какво правите само да хранят ли ги ползвате Smile ?
Ако може да помогне и друг нямам нищо против за това !!!
Благодаря ви много , и Поздрави !!!
ако разбираш руски ,ще ти кажа къде да намериш това което те интерисува
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 23:56:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря мисля ,че и други ще искат да погледнат .. давай Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 2 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети