Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 22:36:52    Заглавие: Отговорете с цитат

не съм. Тя /канарка/ е напълно готова и строи неистово гнездо в поилката си, къса всичко, което намери. Чувала съм, че за Него /щиглеца/, сезонът започва към края на април. Активен е, много свири и пее, непрекъснато подскача и мисля, че проявява интерес към нея /клетките са една до друга/. Захранвам го 2 пъти седмично с варено яйце с ябълка и морков, домашна салата, кълнове, глухарче. В яйцето му слагам по малко от водните бълхи от рибите ми. Незнам как да разбера, кога е настъпил момента, кой при кого да пусна и какво още да направя за добрата му кондиция. Всеки съвет относно това размножаване /аматьор съм/, би ми бил от полза
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 22:36:52    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 23:18:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Aко канарката строи вече гнездо трябва да ги събереш иначе може да утървеш момента с оплождането и тя да си снесе сама неоплодени яица.Иначе наи лесно се познава по клоаката/ДУПЕТО/то трябва да е леко подпухнало при женската  сякаш е въспалено. често перцата в този очастък отпадват.При него трябва да е источено и представлява нещо като тръбичка с размери 2-3 мм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 9:37:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Канарката е свръхактивна, наистина. Ще те послушам и още тази събота ще ги събера. Кой при кого да пусна, трябва ли след оплождането да ги разделям и изобщо има ли нещо по-специфично, което трябва да направя?
btw знам, че едва ли ще успея още с първия опит. Но човек не бива да спира да се надява. Ако нещата все пак се получат, най-малкото ще кача снимки и ще подаря едно пиле на Жорето
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 18:39:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да искараш пилета Smile !
Мисля ,че е по- добре да пусниш канарката при щиглеца Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 18:45:22    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Дано да искараш пилета Smile !
Мисля ,че е по- добре да пусниш канарката при щиглеца Smile

И аз мисля така! И ще е много хубаво ако щиглеца е в размножителна клетка Wink ... За да им е по-удобно...
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 19:50:04    Заглавие: Отговорете с цитат

АМи без да искам, ви послушах и двамата. Пуснах я при него, а той беше в размножителна клетка. Сега ми остава да чакам. Поне, не се сбиха
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 22:57:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами много рядко се бият птиците ,когато са така добре развити ,както казваш ти Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:39:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:41:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Започне ли да я яри,снесе ли след това яйца,щиглеца го вадиш от клетката и оставяш само женската при яйцата,защото предполагам знаеш какво ще сполети яйцата в противен случай!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:56:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наи добре е да не рискува и след като снесе да я остави сама. но все пак е добре птиците да се виждат през решетките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 9:50:41    Заглавие: Х Отговорете с цитат

Успех и от мен, сигурен съм, че каквото зависи от теб си го направила!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 10:46:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех и от мен с хибридите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 18:02:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Те хубаво ще се гледат,но мъжкия ще се дразни от факта,че не е при нея,а именно защото ще иска да счупи яйцата и само ще я дразни!женската от притеснение вместо да си лежи яйцата ще се плаши и от страх има вероятност да не ги лежи!Един път така се опарих и вече не практикувам този метод!Желая ти успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 20:45:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък обратното практикувам.Винаги оставям  клетките една до друга защото като се виждат женските са  по  спокойни.Струва ми се че ако тя не го вижда ще е по беспокойна .Ще започне да го търси ,и така може да остави яицата.Не знам кой е по-правилният вариант.Но ако канарката е опитна и добра маика и в двата случая не ми се вярва да има проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 12:07:03    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Канарката е първескиня и няма как да се знае дали е добра майка, или не! Всичко е въпрос на късмет, в хибридизацията често се случва така!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 15:19:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко време, след като съм ги събрала, започва чифтосването? тя веднага нанесе материал в гнездото, но не съм ги видяла да се чифтосват. Струва ми се, че тя дори го гони, без да се бият прекалено агресивно. Той и чирика нещо, но дали процесът е като при канарите? Да ги разделя ли,ако продължат да се гонят?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 21:20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Чифтосването става обикновенно сутрин но може и да е по всяко време на деня.ако тои и обръща внимание и я ухажва е добре.Но тя не би трябвало да го гони.Това се случва ако тои не е готов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 22:27:06    Заглавие: Отговорете с цитат

КАк да постъпя в този случай? Май на там отиват нещата. Тя застла гнездото, но не виждам да се чифтосват
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 1:03:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко ,че немога да помогна по този въпрос Sad и само ще остана наблюдател , за сега !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 1:14:03    Заглавие: Отговорете с цитат

За сега не ги разделяй
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща
Страница 11 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети