Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 22:53:40    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
За сега не ги разделяй

не се бият толкова агресивно, че да се притеснявам, така че за сега ще ги оставя. продължавам яйцето, давам го всеки ден. струва ми се, че той е на път, но не е напълно развит. а тя, която задържах, просто кипи от енергия. той все пак и свирка и подскача към нея, но нищо повече от това. за сега, ще ги наблюдавам. стискайте ми палци. мисля, че най-лошия вариант би бил, тя да снесе неоплодени яйца.
Edit: Тази сутрин я наблюдавам, че лежи в гнездото, мисля, че ще започне да снася. Какво ще ме посъветвате?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 22:53:40    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

хилгеро
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Апр 2008
Мнения: 3
Местожителство: поморие

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 19:32:04    Заглавие: Отговорете с цитат

ането на кирилица е задължитеПривет на вси4ки във форума.Ако женската е запо4нала ве4е да снася из4акай да снесе и последното яйце .6 дена след снасянето на последното яйце виж яйцата срещу светлина дали са оплодени.Ако не са оплодени което е доста вероятно изкарай гнездото за 3-4 дена за да и мине температурата на инкубация.През това време продължавай същата диета на щиглеца като вклю4иш и коприва и витамин Е(токоферол).След като ги събереш отново ако имаш диск на канарена песен е хубаво да го пускаш за да 4ува женската песента на канара(в пове4ето слу4аи помага )за да може женската да се подложи и щиглеца да използва този момент.Късмет!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 20:34:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за съвета. Всъщност мъжкия ми канар е наблизо и пее активно в момента, тя даже му отговаря. Ще продължа да се надявам , ако не, здраве да има.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 21:48:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако канарката не е първескиня и е вадила пиленца с този мъжки и сега го чува да пее не е много добре.Така може да отблъсне не до там приличащия на мъжко канарче щиглец.Не трябва да има птици от съответния им вид около тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 22:16:23    Заглавие: Отговорете с цитат

първескиня е. Не съм я пускала до сега, а е на 2г. Лошото е, че наистина гони щиглеца , а иначе се интересува от гнездото. Притеснява ме, младежът да не е много млад, тъй като го развивам от повече от 1,5 месец, незнам защо не е готов. С канари, не съм имала проблеми, но диваците не са моя територия.
Edit: колеги, може въпроса да ви се стори смешен, но има ли връзка между песента на щиглеца и готовността му за размножаване? забелязах определено интензивно увеличаване на пеенето му, в ранните сутрешни часове, дали просто посреща изгрева, или имам напредък в развиването му?
btw пее чудесно, може да запиша гласа му, трелите му са просто невероятни
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

хилгеро
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Апр 2008
Мнения: 3
Местожителство: поморие

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 15:42:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Песента е един от признаците за готовност    за размножаване.Други такива са избеляване до бледорозов цвят на 4овката,отпускане на крилата (не е задължително да показва вси4ки тези признаци )ако е разгонено.Предполагам като казваш,4е пилето е подготвяно 1,5 м нямаш пред вид само  диетата а също така и температурата,продължителноста на деня.    Не е задължително канарката да не иска да приеме щиглеца само защото 4ува мъжки от своя вид,има много слу4аи когато  женските не приемат мъжки от друг вид.Това не озна4ава,4е мъжкия не е готов за 4ифтосване.От 8г се занимавам с вадене на хибриди и метода с  диск на канарена песен не ме е подвеждал(единствения на4ин да"излъжа"канарката да се подложи  за  да я ско4и мъжкия)Ако за първи път я пускаш на мъжки и не я била с такъв от своя вид още по-добре.Аз за да не губя празни люпила съм пускал канарка на мъжки канар докато  подготвя дивите птици за размножаване и после съм я събирал с конопар4е и са вадили поколение.До този момент имам 3 хибрида конопар4е x канарка на  11 дена а щиглеца ще го събера с канарката в на4алото на май.При хибридизацията  голяма роля играе и късмета!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 21:59:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да то без късмет много малко работи стават Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 11:35:31    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Защо не се преместите в  темата за хибриди?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Huku88
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 16 Окт 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Октомври 2009, 3:25:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, прочетох що годе добре темата отнасяща се за Щиглец.

Преди месец баща ми донесе такова птиче вкъщи в много мъничка клетка някаде 50х25х20 см.
До сега не бяхме гледали каквито и да било птички вкъщи затова сме малко некомпетентни и
неопитни в отглеждането. Както баща ми беше чул от колега да го храним със сурово слънчогледово семе,
и не студена вода, така и правихме. Първите 2 седмици птичето си свикна вкъщи пееше си, скачаше от
пръчка на пръчка до колкото му позволяваше клетката. След 2рата седмица заделих пари и му купих по-голяма

клетка подобна на тази
Първия ден щиглеца явно свикваше с новия си дом, защото не пееше, а само гледаше и стоеше на едно място. Постепенно свикна с нея и започна с мелодичните си песни и лудеене в клетката.
И сега най-интересното и важно за мен. Преди 3-4 дни с баща ми взехме от един човек още един щиглец, който го настанихме при нашия за компания. Първия ден новото птиче беше мълчаливо и страхливо, постопенно двете свикнаха заедно и новото птиче започна да пее и да лудее. Въпроса ми към вас е, защо стария щиглец след като донесохме нов, спря да скача в клетката и почти спря да пее, докато новият не спира. И двамата се хранят със семена, пият вода, вечер заспиват един до друг, защото сме сложили клетката на тересата и е студено тези дни и се топлят. Като че ли от няколко дни старото ни птиче е болно и не вдъхва много добри признаци.
Моля ви кажете някой съвет и помогнете с нещо.
Също да ви попитам на терасата ли да ги държа в тези студени дни или да ги вкарам в апартамента на хладно в спокойна стая? Терасата не е остъклена но е заградена отстрани и е завет.
Благодаря предварително за помощта и се извинявам за обемното ми мнение. Пишете по-скоро за да оправиме проблема! Поздрави! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Октомври 2009, 20:51:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Много въпроси наистина!
Първо, не е странно, че стария ти щиглец е спрял да пее, не всички пеят, когато не са в самостоятелни клетки!
А за това дали да ги прибереш вътре - още не е прекалено студено да стоят навън, още повече щом са на завет. А ти по какви признаци точно съдиш, че старото ти птиче е болно?
И още нещо - да не би да ги храниш САМО със слънчогледово семе? Че го обичат и е полезно - вярно, но им трябват и други семена, вземи им смеска за канарчета, но гледай да не е пълна с просо, него едва ли ще го ядат.
Можеш да им даваш и мека храна 1-2 пъти седмично, отначало може и да не я ядат, ако не са научени, но все в някакъв момент ще я опитат!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Huku88
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 16 Окт 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2009, 15:06:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Перта. Ще купя в Понеделник смеска за канарчета, иначе им давах домати.. а под мека храна какво имаш в предвид? Иначе все си мисля, че ако ги занеса в гладна стая ще им е по-добре от тересата знам ли, може и да се лъжа. Навън все са сгушени и разперени от студеното време
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2009, 20:07:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, вярно, че не уточних! Под "мека храна" имах предвид яйчена храна, продава се готова в магазините, но всъщност по-добрият вариянт (според мен!) е да им даваш просто твърдо сварено яйце 1-2 пъти седмично по половинка!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

angellowe
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 08 Ное 2009
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2009, 22:35:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
Занимавам се с такива птички от 3-4, че може и да са повече години, но нищо просто си ги гледам това е.
В момента имам
3 щиглеца 4 елхови скатии и 1 конопка въпросът ми е как да ги развъждам и как мога да кръстосам например скатия с щиглец. Ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни какво трябва да направя защото като прочетох явно е доста интересно. Благодаря предварително.
Лек ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

GiokhaN
Нов
Нов


Години: 28

Offline
Регистриран на: 23 Фев 2010
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2010, 19:45:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз живея в един квартал в асеновград и много хора отглеждат тука щиглец,скътии ... значи преди 1-2 години с един мой приятел отидохме да хващаме птици с 1 капан , в капана имаше щиглец .. чакахме 20-30 минути и се хвана нещо ама аз не разбирам много от птици и точно същата птица дет сте сложи най-отгоре в форума КАНАРЧЕТА е същия го хванах... тъй че като бях зел от чичо ми капана му го дадох същия и той го уби за 2-3 дни уж е добър птицеотгледач ..

Ся си зех щиглец пак но незнам защо  постоянно кат стои сам се надува като балон и изобщо не пее? от какво е това взех го тази сутрин давам му храна полусчупена семка (без сол разбира се) и бая яде от тях..? но проблема е това че предишните ми щиглеци кат ги зех още 1 вия ден лудееха но тиз... незнам някой да даде съвет защо се надува като балон ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2010, 20:17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Това изобщо не звучи добре. Пишеш за "предишните ми щиглеци". Какво е станало с тях?

А и като "не разбираш много от птици" защо си тръгнал да ловиш диви птици? Не коментирам до колко е редно това, достатъчно се изписа в темата.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GiokhaN
Нов
Нов


Години: 28

Offline
Регистриран на: 23 Фев 2010
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2010, 20:47:17    Заглавие: Отговорете с цитат

пуснах ги единия се връщаше постоянно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2010, 1:36:37    Заглавие: Отговорете с цитат

GiokhaN написа:
пуснах ги единия се връщаше постоянно


Ами пусни и този, ако още е жив! Явно не може да се приспособи в клетката!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

GiokhaN
Нов
Нов


Години: 28

Offline
Регистриран на: 23 Фев 2010
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2010, 17:25:15    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗАЩО ДА Я ПУСНА? ТЯ ВЕЧЕ ПОЧНА ДА ПЕЕ... ДАЖЕ СИ ИМА И ПРИЯТЕЛКА Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

GiokhaN
Нов
Нов


Години: 28

Offline
Регистриран на: 23 Фев 2010
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2010, 21:58:00    Заглавие: Отговорете с цитат

да ва попитам щиглеца в лятото къде мога да го сложа че да може да живее до колкото знам не могат да живеят в прекалено топло време?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2010, 20:28:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Което и да е животно не може да живее в "прекалено" топло време! Сложи го някъде, където ще има и сянка (клетката да не е изцяло напечена от слънцето) и му слагай вода за къпане, ако имаш възможност е хубаво всеки ден!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети