Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 0:09:27    Заглавие: mybirds. Отговорете с цитат

http://www.mybirds.ru/ Там има глава само за хибриди а и можеш да ме срещнеш и мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 0:09:27    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 10:55:20    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

И в цвета, южния е по ръждиво кафяв, а северния е по сивкавокафеникав. Аватарът ти означава славей на английски.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 15:14:50    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Тошко, хибридизацията на мъжки канар с женска дива птица се води за трудна, поради това,  че  женската дива  по  трудно  ще снася  и  мъти на затворено от канарката!  Изключение прави женската червенушка поради природната и кроткост. Първо опитай с диво мъжко  и канарка! Това е най лесната хибридизация, варианта който ти си избрал е следващата степен за хибриди, и последната е мъжко диво кръстосано с женско диво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 17:24:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ,
ЗА коментарите може да пробвам така , като ми казах те ,а за напред да пробвам това ,което аз искам .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 11:36:35    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Много интересна кръстоска, която съм виждал на живо, страшно ефектна птица - хибрид между мъжки щиглец и женска червенушка, няколко човека в България са го правили !
И има доста интересна песен! Пожелавам го на вссички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 14:55:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам ,че и във България има много любители на крътоските Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 18:58:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нямам канарчете. С диви птици имам много малко опит.Само за едно лято и за съжаление трагичен .
Интересно ми е как се сдобивате с тези диви птици? Не е ли незаконно да се използват диво уловени и как регистрирате потомсвото им? Не се ли изисква документ за произход?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 22:42:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, наистина, може ли човек да се сдобие законно с диви птички? Или по-скоро птички от диви видове, които са излюпени в клетка?
И, Jo, би ли споделила какво се случи с твоите птички? И какъв вид си гледала?
Аз също искам някой ден да имам и ми се ще да знам какви проблеми мога да очаквам...
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2008, 0:27:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята птичка беше червеношийка. Приятеля ми разхождал кучето и то започнало да скимти.Когато отишал да го види и видял пилето в шок на земята с крило ..... абе много кръв имаше.Невярвам  къчет да го е сдъвкало, той е много добър а и едва ли може да хване живо диво пиле. Донесе го третирахме раната. Подстригахме перата на болното крило понеже замърсяваха раната.Малко по малко се въстановяваше. Пускахме го да лети по малко че да свиква.Не беше стабилно в полет поради липсата на пера. Мислехме като се оправят перата и да го пуснем, обаче на най-голямата жега милото не издържа. Те папагалите едвам дишаха.Стояха на хладно, но... то не че беше много хладно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2008, 22:24:08    Заглавие: Re: Хибриди Отговорете с цитат

Serinus написа:
Много интересна кръстоска, която съм виждал на живо, страшно ефектна птица - хибрид между мъжки щиглец и женска червенушка, няколко човека в България са го правили !
И има доста интересна песен! Пожелавам го на вссички!
  Някъде съм чел ,че червенушката има доста по различен брачен ритуал от другите чинкови птици /а това е почти наи важното нещо при кръстоските/ и поради това с червенушка хибридизацията е трудна. Даже червеният цвят при канарчетата е дошъл именно от птица/червена или огнена скатия/,която е доста по дива от червенушката ,но пък за сметка на това ухажването на птиците е било сходно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 11:01:41    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Действително е така! За да вадиш хибриди е задължително да знаеш как дивата птица се държи в природата, в естествената и среда! Брачните ритуали при всички малко или повече е  различен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 20:10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей те ,
АЗ искам да попитам само дали някой е вадел брезова скатия и дали я има още във България?
Друго ,което ме вълнува е дали някое правил кръстоска с елшовата скатия ?
А приплодите дали са плодовити също , ако не е тайна само ?! .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 11:20:03    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

В България брезовата скатия е рядък прелетен гост, но аз съм имал такава птица и живя дълги години у нас! Още при първото линеене загуби червения цвят на оперението си, но не спираше да пее по цял ден. Хибриди с елшова скатия съм вадил - не са нищо особенно, но не съм пробвал дали са плодовити.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 15:05:54    Заглавие: хибриди Отговорете с цитат

Е много добре ,че сте имали шанса да гледате и да слушате скатий удома Smile Smile Smile аз сега само канарите слушам и много се радвам как малките имат повече варияци от бащите макар ,че имат и някой който ще се накажат но аз няма да ги нося на надпяване Smile Smile Smile !!!
А червеното на брезовата скатия ще го оправим с оцветител Smile за канари няма да има проблем само един ден да стане легално развъждането им Sad Sad Sad защо още не е назнам Sad ?та тогава да можем да развъдим и брезовата скатия у дома Smile Smile Smile .
Какво става няма ли пилета от скатия вече ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 15:36:23    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Рано е още, дивите видове както и да ги развиваш, по рано от април-май, не се получава! Те и в природата се развиват тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 16:18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Стана ми много интересно в природата от какво се получава червения цвят на оперението им! Пак от някаква храна явно, но някой знае ли каква точно? За розовото фламинго например, доколкото знам, розовото оцветяване се дължи на каротин, който съдържат безгръбначните и ракообразните, с които се храни...
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 17:01:03    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Някой явно много го дразни тази тема, затова спирам да пиша! Ще си остана обикновен наблюдател. Успех на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 17:06:42    Заглавие: Re: Хибриди Отговорете с цитат

Serinus написа:
Някой явно много го дразни тази тема, затова спирам да пиша! Ще си остана обикновен наблюдател. Успех на всички!

Темата е много интересна, не разбирам защо ще спреш да пишеш? Не виждам ядосани или нападателни мнения? Този опит е ценен и за повечето от нас -важен. Така, че те моля да продължиш да споделяш.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 23:10:45    Заглавие: Ела те отново Serinus Отговорете с цитат

Serinus и аз незнам защото , ще спираш да не съм те засегнал аз Sad Sad Sad .
Извинявай ако е така .
Ето тук един интересен хибрид

няма как да мина без да сложа и тази снимка на Елшова Скатия !!!
снимките са от интернет дано да няма проблеми само с това !!!

ето още един хибрид

този хибрид е от щиглец с бяла канарка и е отценен на 270 евро в Париж Smile Smile Smile
Дано да събудя желанието да се включиш отново във Форума Serinus !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 2:55:44    Заглавие: Re: Хибриди Отговорете с цитат

Serinus написа:
Някой явно много го дразни тази тема, затова спирам да пиша! Ще си остана обикновен наблюдател. Успех на всички!
Aми  според мен причината  тои да не иска да пише е в това.Нека не се правим на големи Европеици и да си признаем .че се престараваме във всичко което правим.Нека да   дам     един два примера.Всички сме чували за рибата сом и за рибата налим/михалца/.Едната се храни предимно нощно време а другата предимно когато температурите са отрицателни.И  двете риби са с висок риболовен интерес и с високи вккусови качества. И  ко праим ние  .... да речем тръгваме за сом ,точно тогава когато тази риба е активана и можем да очакваме някъква слука........Уви обаче няма да ни огрее щото нощния риболов по закон в българия е забранен.   Ок. ша се пробваме тогава на налим,ама то маи пак няма да се уцели щото риболова в българия на лед пак е забранен./ако някои не вярва нека прочете кво пише в един риболовен билет.Ама ние иначе приехме натура 2000.такаааааа. забранихме отглеждането на диви птици в плен под какъвто и да е предлог,даже и за хибридизация.Забранявахме го обаче докато сечем гората ,и понеже не знаехме кво да правим с отрязаните дървета решихме че да ги горим в печките си е наи разумното решение .Така се и роди другата натура:а именно натура 2000 която реже и продава 1 кубик дърва за 60-70-80 лева.Закона драги приятели не се вълнува кво е кацнало на дървото и кво е свило гнездо там.Тои позволява то да се отреже а това което хвръкне от него е забранено да се държи в клетка.Наи интересното е че Баи Ганио не знае кВо да прави с отрязаното дърво и земе че го изгори и после вика ....ама на мен ми е топло....браос.Вижте сега да се вземе, едно птиче от гората и да се запре в клетка не е наи хуманното нещо,но то поне горкото не се фърля в печката и на никои няма да мУ е топло от това слава богу.Само човек които е имал или има късче от природата ни  у тях .Само тои би я цинил както подобава и само тои  знае как да се грижи за едно безпомощно пиле и само тои не би го отминал на тротоара и само тои знае каква подходяща храна да му предложи за неговото уцеляване и само тои знаЕ какъв е неговия естествен биотоп и къде е наи добре да го пусне после.Ко праим ние обаче. ние коитто викаме яяяяяяяяя кви шарени връбчета фръкнаха от тук преди да почнем да режем дуъвото.За орнитолога любител няма шарени връбчета,всички птици си имат имена:чинки зеленики,червенушки,конопарчета и т.н.т.Единствено на тях би им направило впечатление че на белязаното дърво за сеч е свило таиничко гнездо   едно птиче семеиство и единствено тях би ги заболяло.Единствено те знаят колко струва един птичи живот и колко е важен тои за нас.Хора колкото по добре познаваме едно нещо толкова повече бихме го ценили.ТОЛКОВА ПО МАЛКО ДЪРВЕТА БИХМЕ ОТРЯЗАЛИ И ТОЛКОВА ПО ВИСОКО БИХМЕ СЕ ВЗИРАЛИ В ПЕСЕНТА НА ЧУЧОЛИГАТА.И грешно си мислите че в безгръбначните се намира каротин които би оцветил фаламингото.Кво да каже милото като от 5 -ия ден от живота си се храни с дафния и циклопси а се оцветява чак на 3 -та си година. а кво да каже мъжкото конопарче което през брачния период се оцветява само за 2 седмици.а кво да каже женската червенушка която никога не е червена.А  кво да каже бързолета които може да кацне  на земята  чак  след    2 години след като е излетял от бебешкото си гнезденце.Кво да каже щъркела които от София до Етиопия лети цели 3 месеца/не знам дали знаете/а от Етиопия растоянието трябва да го вземе само за 25 дена. а кво да каже селската и градската лястовица като прелита над цяло средиземно море и то на един дъх. а след това я чака САХАРА. и въпреки това тя неуморно година след година минава това разстояние за  доиде и създаде точно тук поколението си .ТОЧНО ТУК КЪДЕТО ДЪРВЕТАТА СЕ РЕЖАТ ЗА ДА СЕ ИЗГОРЯТ ,А ПРЕЗ НОЩА СЕ ЛОВЯТ НАИ ГОЛЕМИТЕ СОМОВЕ.ТОЧНО ТУК КЪДЕТО  ДЪРЖАНЕТО НА ДИВА ПТИЦА В КЛЕТКА ДОРИ И ВРЕМЕННО Е ЗАБРАНЕНО А ОБГАЗЯВАНЕТО НА СТАРА ЗАГОРА Е ВРЕМЕННО ЯВЛЕНИЕ...........А ТАПЕТНОТО МИ ЛЕПИЛО Е С 50 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 3 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети