Врана

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nasobg
Нов
Нов


Години: 47

Offline
Регистриран на: 20 Май 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2011, 19:39:11    Заглавие: Врана Отговорете с цитат

здравейте намерих малка врана в двора , не може да лети има малко пух около крилата и клюнът му е 4-5 см погледат отгоре , смлях му пресно месо и се опитах да го нахраня с пинсета но като чели го плаша , за сега го сложих в клетка от канар4е - до 2 -3 дена ще имам по голяма като за говорящ папагал , ако може да ми дадете някакви насоки как да го гледам докато стане голямо да лети , защото ако го пусна сега няма да оцелее .мерси предварително .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2011, 19:39:11    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2011, 12:08:35    Заглавие: Re: Врана Отговорете с цитат

според мен ще е най-добре да е в кутия с нещо меко(не и памук заплитат им се краката) и на тъмно.Когато я храниш и покажи писетата с храна от около 10-15 сантиметра и би трябвало сама да поиска храна.И не се налага да я дъжиш може да я храниш  в кутията(да стои на собствените си крака).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nasobg
Нов
Нов


Години: 47

Offline
Регистриран на: 20 Май 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юни 2011, 23:39:45    Заглавие: уникално животно Отговорете с цитат

враната порастна , вече лети навсякъде и минира нон стоп, толкова лайна не съм виждал на куп  , сби се с пит була и оцеля невредима и 5 часа по късно я нападна котка, след като я спасих и двата пъти почти не се отделяше от мене 5 дена , къпе се на мивката и после излиза на слънце и се разпъва като сателит на НАСА да се пече на слънце, два пъти хваща пътя на някъде около къщата и се връща по някое време , днес сутринта след като ме събуди грачейки в лицето ми да го нахраня, излетя през прозореца и кацна на дървото срещу къщата и се появиха майка му и бая му и нашия духна с тях , духаше много силен вятър и затова като един съвестен родител хукнах да грача из квартала да го търся( между другото отговаря на името ДАРТ  защото лесно се грачи - ДААААРТ Smileи като му дам команда ЕЛА идва) - съседите гаранция ме имат за смахнат , обиколих няколко пъти местата където съм засичал цялото семейство врани , но ги нямаше никъде .след няколко часа след като се бях примирил, че си е заминал отидох за кафе и както влезнах в магазинчето с кафето , враната буквално влетя крещейки в магазина готова да я храняSmile , утре ще й/му сложа пръстен за да я разпознавам поне, че днеска под колко дървета седях и грачех само аз си знамSmile


П.С. извинявам се ,че поста ми е едно изречение , но синът ми изкърти половината копчета от клавиатурата на лап топа и ми е приключение да слагам точки и главни букви
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юни 2011, 0:14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито! Имаш си още едно дете.
Изглежда не ти е никак скучно с нея. Само не разбрах къде живее последно? Само, за да я храниш ли идва или си се прибира?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nasobg
Нов
Нов


Години: 47

Offline
Регистриран на: 20 Май 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Юни 2011, 21:21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

направих  клетка 2х2х1м , но я пускам всеки път когато съм около нея , от 2 дена я пускам по цял ден да си прави каквото иска, лети из целия квартал и се закача с хората ,но им бяга ако решат да доближат, за сега където и да е забягвала се е прибирала, само вечер я затварям в клетката защото ме е страх да не я изненада някоя котка докато спи , вярно е тва за детето само че това е от най палавите - голяма беля е , но това ме кара да се привързвам към нея още повече, много смешно пиле е когато е жега си въобразява че е патица - пускам чешмата в двора и почва едно къпане едно пощене , застава на слънце и се разпъва като сателит в орбита и бухва   , брани територия - гони гълъби и свраки и врани , но не по големи от нея , от майка си и баща си бяга . според мен си мисли , че искат да я нападнат , а те я викат като обикалят да събират останалите малки , от наблюденията ми враните имат детска градина където са малките на 3-4 двойки , охраняват ги винаги по 2 врани , привечер започват да ги събират ако са се разпръснали през деня. сложих и пръстени и на двата крака - ярки цветове за да я разпознавам докато лети- не съм ги закопчавал ако реши да ги маха да й е лесно , но се питам това дали няма да й навреди при отношенията с другите врани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети